Tipy na výlety

Skialpinismus kombinuje horské výstupy na lyžích a nádherné sjezdy ve volném terénu. Na stránkách KRNAP najdeme několik doporučených tras, častou vedou i partiemi v létě nepřístupnými, některé jsou v terénu neznačeny.

http://www.krnap.cz/popis-tras/

Luční bouda se v roce 2013 zapojila do projektu "Krkonoše- lyžařský běžecký ráj". Je tak možné se dostat po pravidleně upravovaných trasách z Pece pod Sněžkou nebo z Krkonošské magistrály před Výrovku až na Luční boudu a dále pokračovat po některé z hřebenových tras.

http://www.krkonose.eu/img/bezky.jpg

Nejbližším skiareálem od Lučním boudy je Pec pod Sněžkou, krátké vleky jsou k dispozici i na Richtrových boudách. Na těchto stránkách najdete kompletní informace o provozu skiareálu Pec pod Sněžkou.

http://www.skiresort.cz/skiarealy/pec-pod-snezkou/

Luční bouda je i rozcestím pěti turistických tras. Je libo se vydat po hřebeni na Špindlerovku, údolím Bílého Labe nebo přes Kozí hřbety do Špindlerova Mlýna, vyrazit přes Úpské rašeliniště na Sněžku, po červené na Výrovku nebo do Polska k jezerům Maly a Wielki Staw?

http://vrcholkyhor.cz/trasy/vylety-z-lucni-boudy.html

Na Luční boudu je možné se dostat i po cyklotrase buď ze Strážného nebo z Pece pod Sněžkou přes Výrovku. Na webu KRNAPu můžete zjistit seznam všech cyklotras procházejících Krknošským národním parkem a naplánovat si tak cestu plnou nevšedních výhledů.

http://www.krnap.cz/cyklotrasy-krnap/

A když se stane, že počasí se nechce umoudřit, lze aspoň vyrazit na některou z historických či přírodních památek v okolí. Článek obsahuje náměty na zajímavé turistické cíle.

Více informací

Navštivte podzemí nejvyšší české hory Sněžky - důl Kovárna. Právě tady, v divočině Obřího dolu, vznikaly pověsti o Krakonošovi a v nitru hory můžete spatřit jeho ukryté "poklady".

V červenci a srpnu jsou přístupné dvě trasy různých náročností. Prohlídku je vhodné předem rezervovat.

http://www.speleoalberice.cz/kovarnacze.htm

Při cestě na Luční boudu okolo Kapličky si všimneme zejména objektů tvořící druhý sled přehrazujících sedlo mezi Luční a Studniční horou. První sled měl přehrazovat plošinu u Luční boudy a obsahovat i dva objekty těžkého opevnění. V celé oblasti se dochovalo mnoho zbytků polního opevnění. Objekt č. 256 je nejvýše položený pevnostní objekt v České republice.

http://opevneni.xf.cz/krkonos/us_h1.htm


On-line kamera

8:08 15.1°C J
8.6m/s
86%
Další kamery

  • logo_hannah_2_200x63.png