Ozdravné pobyty

Vyhněte se smogu a překročeným limitům polétavého prachu a vyčistěte si váš organismus v krásné přírodě na hřebenech Krkonoš.

Nadmořská výška 1410 m, dostatečná vlhkost vzduchu, čerstvý vzduch bez nebezpečných zplodin velkoměsta - tak to je Luční bouda.

Obě naše boudy mají výtečnou polohu pro realizaci ozdravných pobytů a pobytů na zdravém vzduchu. Před několika lety byla dokonce na meteorologické stanici Českého hydrometeorologického ústavu prováděna měření kvality ovzduší. Výsledky byly až příliš rozdílné od "kvality" ovzduší v české kotlině a městech vůbec, a tak bylo od dalších měření upuštěno...

Ozdravné pobyty jsou vhodné pro:

  • Astmatiky
  • Lidi trpící dýchacími obtížemi
  • Léčbu stresu
  • Léčbu neplodnosti

Pro astmatiky a děti, které trápí chronická dýchací onemocnění, může třítýdenní pobyt na horách udělat tolik, co běžná léčba. Tento způsob léčby je daleko přirozenější než brát léky.

Navíc je zde možné během pobytu blíže poznat překrásnou přírodu v okolí Luční boudy, v místě, kde jsou ty nejvzácnější partie 1. zóny Krkonošského národního parku. Lze tak činit krátké vycházky do okolí Luční boudy, půldenní či jednodenní výlety. Pro ty, kteří by se rádi podívali i do vzdálenější části za Špindlerův Mlýn, je možné zajistit v rámci vícedenního pobytu také ubytování na Labské boudě.

Kromě léčby dýchacích obtíží je zdejší oblast vhodná i pro celkovou relaxaci, léčbu stresu a neplodnosti. Odložte shon velkoměsta, zapomeňte na všechny povinnosti a užijte si klid místního prostředí, překrásné pohledy na východy i západy slunce a při troše štěstí se zaposlouchejte do troubení jelení zvěře po soumraku.

Pít během pobytu můžete naprosto přírodní vodu z pramene Bílého Labe, který napájí celý objekt Luční boudy.

S organizací programu vašeho pobytu vám rádi pomůžeme, ať už jde o individuální či skupinový pobyt.

Ceny a dostupné pokoje


Při on-line rezervaci sleva od 100 Kč / pokoj

  • logo-kiteseason-small.jpg

  • logo_hannah_2_200x63.png