Vinotéka

Luční bouda dokáže svým hostům odkrýt i historické sklepní prostory - důmyslnou síť chodeb a zákoutí i původní prostory vinotéky.

Vínu je na Luční boudě věnovaná opravdu mimořádná pozornost a péče. Prostory vinotéky pocházející z roku 1940 zaručují ideální podmínky pro skladování a dozrávání vína. Stálá teplota kolem 10`C, vlhkost maximálně 80%, umělé osvětlení a 7 338 schránek pro ležení, to jsou atributy, které zaručují milovníkům vína pravý gurmánský zážitek při jeho konzumaci.

Najdeme zde širokou škálu vín. Vína jakostní i přívlastková v kategorii pozdní sběr. Vína jsou zde rozdělena podle oblastí svého původu. Česká provenience je zde reprezentovaná víny ze Znojemské vinařské podoblasti. Nechybí zde samozřejmě vína od vinařů z tradičních oblastí Itálie a Španělska. Pravým klenotem vinotéky a pohlazením pro opravdové znalce vín jsou pak vína pěstitelů z Burgundska nebo údolí Rhony s velkým archivačním potenciálem. Jedná se o dobré ročníky, ze kterých vystoupí ročník 2005, který je pěstiteli vína v Burgundsku označený jako výjimečný.

Mimo vína jsou zde ukryty i lahve jedinečného šampusu z vinařství Taittinger v oblasti Champagne. Výčet by nebyl úplný, kdybychom nezmínili nejstarší lahev vína v místní vinotéce, kterou je moselský riesling, ročník 1957.

Ochotný a vyškolený personál  je připravený nabídnout hostům víno z příruční vinotéky v prostorách restaurace, nebo  právě  Vás  zavede přímo do sklepní vinotéky, kde je pak povídání o víně ještě více umocněné magickým prostorem zdejších sklepů.

Návštěvou vinotéky se tak může pro hosta uzavřít pomyslný kruh gurmánského zážitku v podobě dobrého jídla, piva z vlastního pivovaru a některé z lahví vína z místní vinotéky na Luční boudě.

 

Ceny a dostupné pokoje


Při on-line rezervaci sleva od 100 Kč / pokoj

  • logo_hannah_2_200x63.png