• Pivní lázně na Luční boudě

  Originální lázeňská procedura a naše pivo PAROHÁČ se postarají o dokonalou harmonii organismu a uvolní pozitivní tok myšlenek.

 • Výhodné pobytové balíčky

  "Romantický víkend", "Chlapi sobě" a další... To jsou výhodné pobytové balíčky, které Vám můžeme na Luční boudě nabídnout. Určitě se Vám některý z nich bude líbit!

 • nahled

  Pivovar na Luční boudě

  Výborná voda z pramene Bílého Labe, originální chuť a péče našeho sládka o pivo od výroby až po jeho načepování, tak to je náš recept na pivo PAROHÁČ!

  - PAROHÁČ světlý ležák
  - PAROHÁČ polotmavý ležák
  - PAROHÁČ tmavý speciál
  - PAROHÁČ speciál Indian Pale Ale
  - a příležitostně další speciály.

Hotel Luční bouda

Luční bouda je jednou z nejvýše položených horských chat ve střední Evropě. Už 300 let poskytuje přístřeší, bezpečí a pohodu v Krkonoších ve výšce 1410 m n. m.

Luční bouda se nachází na jednom z nejvzácnějších míst Krkonošského národního parku, na plošině pod Luční (1555 m) a Studniční (1554 m) horou, s překrásným výhledem na nejvyšší českou horu - Sněžku (1602 m). Chata na svém místě stojí od poloviny 17. století a byla to hlavně zemědělská usedlost, kde se však již od začátku 19. století konaly kulturní akce a nejrůznější oslavy pro obyvatele hor. Roku 1914 byla dokončena přestavba, která umožňovala ubytování v několika noclehárnách. Chata v roce 1938 vyhořela, stávající podoba je z roku 1940, kdy ji pro své potřeby opravila německá armáda.

V roce 2004 koupila poměrně zdevastovanou boudu společnost AEZZ, která se soustavnou prací snaží vrátit tento skvost milovníkům a obdivovatelům hor. Navazuje na dávno zašlou slávu a obnovuje tradice s přihlédnutím na současná ekologická kritéria. Čistička odpadních vod, ekologický způsob vytápění, výroba domácího pečiva tradičním způsobem, to vše naplňuje představy majitelů o životě v tak vzácném prostředí, jako je právě okolí Luční boudy.

Na Luční boudě najdete kromě stylové restaurace a nově otevřeného bufetu také pivnici s historickými malbami a více než čtyřicet pokojů kategorie Standard. Současní majitelé navíc k původním tradicím přidali tradici novou - vaření piva na Luční boudě.

Návštěvníkům se tak nabízí skvělé místo k odpočinku v nádherné přírodě, se skvělou kuchyní, denně čerstvým pečivem a lahodným pivním mokem. Pobyt na Luční boudě si mohou obohatit i o nevšední adrenalinové zážitky či relaxovat v pivních lázních nebo ve wellness. Luční bouda je ideálním výchozím bodem pro sledování východu slunce na Sněžce.

Na Luční boudě je umístěna důležitá meteorologická stanice Českého hydrometeorologického ústavu.Luční bouda je jedním ze zakládajících členů Záchranné služby vrcholky hor z.s. Zaměstnanci i technika Luční boudy se podílí na činnosti spolku při záchranných a pátracích akcích v přilehlém horském terénu na vyžádání složek Integrovaného záchranného systému Královéhradeckého kraje a při poskytování neodkladné první pomoci pro návštěvníky.

Luční bouda je vybavena záchrannými pomůckami a automatizovaným externím defibrilátorem pro neodkladnou resuscitaci pacientů se srdeční zástavou a kontinuálnímu monitorování srdeční činnosti.

Ceny a dostupné pokoje


Při on-line rezervaci sleva od 100 Kč / pokoj

On-line kamera

9:17 15.1°C J
8.6m/s
86%
Další kamery

Předpověď počasí

 • Úterý -2°C 4.9m/s
 • Středa -4°C 6.2m/s
 • Čtvrtek -5°C 4.2m/s
Podrobná předpověď

Provoz lanové dráhy

Lanovka
Pec - Růžová HoraV provozu
Růžová Hora - SněžkaMimo provoz

V celém areálu Luční boudy je
WIFI FREE ZÓNA

Wifi free zóna

 • logo_hannah_2_200x63.png