Luční bouda přebírá od září provoz Labské boudy

Provozovatelé Luční boudy se rozhodli zachránit další vrcholovou boudu v Krkonoších a od 1. září letošního roku tak přebírají i provoz na boudě Labské.

Oba horské hotely tak budou nabízet stejný standard služeb, budou například točit pivo Paroháč z minipivovaru na Luční boudě, budou navzájem propojeny a budou poskytovat zajímavé pakety služeb pro turisty, kteří přecházejí Krkonoše v létě i v zimě.

Těsně před rozpadem jsme před 8 lety zachránili už Luční boudu a domníváme se, že podobně razantní zásah je nyní potřeba na Labské boudě. Kvůli časté výměně provozovatelů a kvůli nízkým investicím Labská samozřejmě utrpěla šrámy, ale jsme přesvědčeni, že ji dokážeme rychle postavit na nohy. Už od 1. září by měl být poznat rozdíl v kvalitě služeb,“ uvedla spolumajitelka Luční boudy Klára Sovová.

Společnost AEZZ koupila Luční boudu v roce 2003, otevřela jí v roce 2004 a do jejích oprav investovala v uplynulých devíti letech přes 25 milionů korun a kdysi chátrající dům proměnila ve fungující hotel. Předsedkyně představenstva Klára Sovová investovala rovněž nemalé množství prostředků a času do propagace Luční boudy a organizování kulturních akcí, stejně tak jako do stavby minipivovaru, který vyrábí originální pivo Paroháč.

Na Labské boudě má společnost rovněž velké plány a chce významně zkvalitnit její fungování. „Myslíme si, že i přes výhrady k architektonické stránce Labské boudy má tato chata na horách své místo a pro turisty je důležitým záchytným bodem. Obnovení její zašlé slávy je podle nás lepší než všechny ostatní dosavadní plány.“ řekla Klára Sovová.

 
 
on-line rezervace Nově při on-line rezervaci sleva 3%

On-line kamera

Pohled na sněžku
7:47 5.4°C JV
5.7m/s
100%
Další kamery

Novinky

22. dubna 2014

Koncert skupiny ECHT! zrušen, ECHO bude.

Všem, kdo si chtěli poslechnout koncert skupiny ECHT! v sobotu 26.4., oznamujeme, že se koncert z technických důvodů překládá, termín upřesníme. ECHO, přehlídka vítězných snímků Festivalu outdoorových filmů, proběhne v pátek i v sobotu beze změn. Těšíme se na Vás :) 

2. dubna 2014

Změna v letní dopravě

Na základě častých dotazů a návrhů ze strany našich hostů souvisejících se zvýšeným zájmem o ubytování na prodloužené víkendy a také v důsledku změny sněhových a tím i dopravních podmínek na vrcholcích Krkonoš přinášíme novinku v letní dopravě na Luční boudu. K ubytování na 3 a více nocí poskytujeme letní DOPRAVU ZDARMA.

26. března 2014

Dnešní ráno na Luční boudě - 26.3.2014

Nemůžeme se s Vámi nepodělit o dnešní nádherné počasí na Luční boudě. Fotogalerie Vás utvrdí v tom, že u nás zima ještě určitě neskončila.. :)

Archiv novinek

Předpověď počasí

  • Čtvrtek 11°C 2.4m/s
  • Pátek 8°C 4.3m/s
  • Sobota 9°C 2.5m/s
Podrobná předpověď

Provoz lanové dráhy

Lanovka
Pec - Růžová HoraMimo provoz
Růžová Hora - SněžkaMimo provoz

Novinky e-mailem

Naši partneři

  • logo_MWA1.jpg
  • horolezecka_skola.JPG
  • logo_Kiting_-_kiteseason.jpg

Kam dál?

  • labska_bouda.jpg
  • logo_VH.png